Teras Ters Tavan

Teras Ters Tavan Uygulamaları

Teras Ters Tavan

Teras üstü kapatma uygulamasından hemen sonra uygulanan bir diğer işlemse ters tavan uygulamalarıdır. Bu uygulamada müşterilerimize üç farklı altarnatif sunuyoruz. Bunlar; ters tavan alçıpan (alçıpan, betopan, bordex ve diğer kuru duvar sistemleri), P.V.C. ahşap görünümlü lambiri ve son olarakta ahşap lambiri uygulamalarıdır.

 

KURU DUVAR SİSTEMLERİ (Alçıpan)

Kapatılan terasın ters tavan kısmına alçıpan levhalar vidalama yöntemiyle uygulanır. (Ahşap kon. ise çivi yöntemiyle çakılır.) Daha sonra alçı sıva, saten sıva uygulamaları yapılır. Daha sonra boya işlemine geçilir.

 

Alçıpan Ters Tavan Görselleri;

teras ters tavan alcipan 1

 

P.V.C. Lambiri

Ahşap görünümlü estetik bir kaplama malzemesidir. Diğer ters tavan uygulamalarından daha uygundur. Uygulama şu şekildedir. Tavanın ölçülerine uygun plakalar kesilip hazır edilir. Daha sonra vidalama ve silikon vasıtasıyla uygulanır.

P.V.C. Lambiri Ters Tavan Görselleri;

teras ters tavan uygulama pvc lambiri 1 teras ters tavan uygulama pvc lambiri 2

 

 

Ahşap Lambiri

Lambriler genellikle 2.5-3 santimetre kalınlığına sahip ortalama 8 cm genişliğinde olan fırınlanarak ya da fırınlanmadan tüketiciye sunulan ürünlerdir. Birçok ağaçtan elde edilebilirler. Yerli ürünler olarak karaçam, ladin gibi ağaçlardan elde edilen lambri modellerine rastlamanız mümkün olur.

Teras gibi alanlarda duvar-tavan kaplamaları olarak kullanılan lambriler, mekanlarınıza doğal ve estetik olarak yükseklere çıkarmaktadır. Duvar ve tavan kaplamaları odaları daha sıcak ve rahat kılar.

Lambrinin kullanıldığı yerlerde şık ve temiz bir görünüm elde edilir. Ahşap lambri kullandığınız yerler, özellikleri sayesinde evinizi, duvarınızı temiz bir görünüm hissiyatı uyandıracaktır.

 

Lambirilerin kalitesini belirleyen en önemli unsur ağacın türü ve menşeyidir.Biz yerli karaçam lambri kullanmaktayız işçilik ve malzeme seçimimiz 1.SINIFTIR.

 

Lambiride diğer önemli husus dolgu verniği ve cam ciladır.Kalitesiz dolgu verniği ve cila zamanla sararıp kabuk şeklinde atar ve telafisi zor sonuçlar doğurabilir bu yüzden vernik ve cila seçiimide önemli bir husustur.

Ahşap dekorasyon ustalık ve marifet isteyen ince bir iştir.Malzemenin ne kadar kalitelisi önemliyse o malzemeyi kullanacak ellerin de bir o kadar deneyimli ve mahir olması gerekir. Lambiri ve ahşap kaplama uygulamarınızda bize mutlaka danışmanızı tavsiye ederiz.

Ahşap Lambiri Ters Tavan Görselleri;

teras ters tavan uygulama 1 teras ters tavan uygulama 3

teras ters tavan uygulama 4 teras ters tavan uygulama 5

Teras Ters Tavan Uygulamaları; Terasların veya üst katlardaki üzeri açık olan alanların üzerinin ve etrafının kapatılması uygulamalarıdır teras ters tavan uygulamasında ahşaptan yapılarak üzerine OSB ziftli yalıtım şıngıl uygulanır konstrüksiyon arasına taş yünü tavana alçıpen yada isteğe bağlı olarak ahşap lambri uygulanır.

 

Hem yazın hem kışın evinizdeki bu alandan faydalanabileceksiniz. Eğer terasınızı kapatıp, rahat etmek istiyorsanız teras kapatma fiyatlarına göz atabilirsiniz. 2017 teras kapatma fiyatları oldukça uygundur. Teras kapatmak cüzdanınızı zorlamaz, herkesin yapabileceği kadar ucuz bir şeydir.