Teras Modelleri

Teras Modelleri

Teras Modelleri Nedir?

Teras kapatma işlemleri son zamanlar da ihtiyaç duyulan ve özellikle yapımı esnasında tecrübeli ekip ve firmaya duyan bir işlemdir. Firmamız olarak teras kapatma seçenekleri hakkında genel bilgi ve bu alanda ki tüm seçenekleri sunmaya en tecrübeli kadro olarak biz sunmaktayız öncelikle teras kapatma seçenekleri ve modelleri hakkında genel bilgi amacı gütmekteyiz.

teras modelleri 1 teras modelleri 2

 

Kapatmalarda Neler Yapılır?

Terasların veya üst katlarda bulunan üzeri açık olan alanların üzerinin veya etrafının kapatılması için uygulamalarıdır. Teras kapatma seçenekleri uygulamasında teras çelikten konstrüksiyon işlemi yapılarak üzerine membran dâhili ile yalıtım şıngıl işlemi uygulanır konstrüksiyon arasına ve taş yünü tavana alçıpen bulunan ya da isteğe bağlı olarak başta ahşap lambri uygulanır.

 

teras modelleri 3 teras modelleri 4

 

Diğer Teras Kapatma Modelleri ve Seçenekleri

Öteki bir uygulama ise çelik konstrüksiyon üstü polikarbon uygulaması olarak bilinir yalıtım sıcak soğuk açısından dolayı şıngıl uygulaması daha iyi sağlamaktadır. Çatı teras şekli hangi durumda olursa olsun çok rahatlıkla kapatılır vaziyette teras kapatma uygulama sistemleri öncelikle, üzeri açık olan ve kapatılması istenilen her yerde uygulanabilir vaziyette ve çok estetik görünüm elde edilebilmektedir etrafının kapatılması işlemi için ise balkon sistemlerinde uygulanmış olan kayar katlanabilir şekilde cam balkon kapatma sistemleri ile yapılmaktadır. Eşik istenmeyen ve yüksek olan alanlar dahi üsten askılı boy cam sistemleri ile kapatılmaktadır.

teras modelleri 5

 

Teras ve Balkonlarda Hareketli Tente

Tente ile kapatma evlerde pek tercih edilen bir sistem değildir. Daha çok kafe tarzı yerlerde tercih edilmektedir. Raylı tente ve katlama tente olmak üzere farklı türleri de mevcuttur. Dilediğiniz renk ve desenler uygulanabilir. Bu teras kapatma maliyeti M2 fiyatı ... TL civarıdır.

 

Uygulama Fiyat Aralıkları Nedir?

Genel olarak ahşap malzeme kullanılan ve üzeri çatı ile kapatılan sistemdir. Doğal sağlıklı malzeme olması ve peyzaj ile doğayı anımsatması nedeniyle çok tercih edilen bir sistemdir. Tercihinize göre taşıyıcılar çelik ile yapılabilir. Üst kısımlar ahşap tavan lambri kısmı plastik olabilir. Bu teras kapatma maliyeti M2 fiyatı ... TL civarıdır.

teras modelleri 6