Teras Çatı Sistemleri

Teras Çatı Sistemleri

Teras Çatı Sistemleri

Teras Çatı Sistemleri: Teraslarda kullanılan bir çok kapatma sistemi vardır. En yaygın kulanılanlar çelik taşıyıcılı teraslar ve ahşap taşıyıcılı teraslardır. Bunun yanı sıra yan kapatmalarda cam yada PVC doğrama kullanılmaktadır.

Çelik Taşıyıcılı Teras Çatıları

Çelik teras kapatma sistemleri, öbür çatı sistemlerine göre daha sağlam ve daha güvenliklidir. Çünkü çelik çatı sistemlerinde, yoğun olarak çelik ve demir malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür çatılar, yaşanabilecek doğal afetler sonucunda oluşabilecek kayıpları en aza indirgeyebilmektedir. Yangın olaylarında oldukça dayanıklı olduğu görülmekte ve neme karşı ise oldukça etkilidir.

celik konstruksiyon teras kapama3 celik konstruksiyon teras kapama5

Ahşap Taşıyıcılı Teras Çatıları

Ahşap taşıyıcılı teraslar  suya dayanıklı alçıpan kullanılarak yapılan teras kapama modelleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra şıngıl ve mebran kullanılmaktadır. Su izolasyonu yapılabilen, alçılı ve sıvalı teras kapama sistemidir. Evlerde, binalarda, kafelerde, restoranlarda uygulanabilen, görsellik bakımından oldukça şık teras kapama modellerinden biridir.

 6 4

Sürgülü Cam Balkonlar

Teras bölümünün yan tarafları katlanabilir camdan yapıldığında, yaz ve kış aylarında burada oturma imkânı sağlar. Rüzgârın neden olduğu olumsuzlukları en aza indirger. Görsel olarak son derece modern ve işlevsel bir sistem olmakla beraber, oldukça da güvenlidir.

terasustukapama.com teras cam kapama 6 terasustukapama.com teras cam kapama 10