Oluk ve Dere Uygulama

Oluk ve Dere Uygulama: Çatı projesine ve modeline göre, çatının bulunduğu iklime, çatı sistemine göre kullanılacak olan çatı deresi çeşiti ve modeli belirlenir.

 

Çatı dereleri ikiye ayrılır

1) Asma Dere: Çatının saçak bölümünde kelepçe veya kanca sistemi ile çatı karkasına montaj yapılır. Asma çatı dereler de, PVC dere, bakır dere, çinko dere , galvanizli saç dere, gibi alternatifler bulunmaktadır. Asma derelerde PVC sistem kullanılması durumunda ek manşon, köşe, körtapa, iniş gibi yardımcı ürünler birbirine geçme ve yapıştırılma suretiyle montajı yapılır. çinko, bakır ve galvanizli saç dereler de ise ek parçalar bitim noktaları ve iniş sistemeri kaynatılarak montaj edilir.

2) Gizli Dere: Çatının saçak bölümüne oluşturulan bir parapet duvar arkasına gizlenerek gizli dere (gizli çatı) oluşturulur. Gizli çatı derelerinde, bakır levha, çinko levha galvanizli sac levha kullanıldığı gibi dere yatağı içerisi bitümlü ve/veya sıvı membran uygulaması ile su yalıtım sağlanır.

Bakır ,çinko ve galvanizli levha derenin ebatlarına göre şekillendirilerek dere yatağı içerisinde montajı yapılır. kullanıalacak olan bakır levhalar 0.40mm, 0.50mm, 0.60mm kalınlıklarında olabilir. kullanılan bakırlar ithal ve/veya yerli bakır olabilir. çinko levhalarda 12’lik veya 14’lük çinkolar kullanılarak dere hazırlanır. Gizli derelerde 2mm den 5mm’ye kadar kalınlıktaki galvanizli saclar kullanılır.

Yapıların uzun ömürlü olabilmesi, sağlıklı konforlu ve güvenli bir ortam sağlayabilmesi için iç ve dış etkenlere karşı doğru bir şekilde korunması gerekmektedir. Söz konusu bu iç ve dış etkenlerden korunabilmenin en etkin yolu da yalıtımdır. Bir uzmanlık dalı olan yalıtımın ana unsurları doğru detay, nitelikli malzeme, sağlıklı uygulama dır.

Yapılarda su yalıtımı , suyun hangi şiddette, hangi halde ve nereden gelirse gelsin yapı kabuğundan içeri gidererek yapı elemanlarına dolayısıyla da yapıya zarar vermesini önlemek için yapılır. Suyun yapılarda sıvı veya gaz halinde bulunması yıpranmaların ve zararlı etkilerin en önemli nedenidir.

 

Eksiz yağmur oluk sistemleri

* Titanyum çinko oluk kaplama sistemleri

* Bakır yağmur oluk kaplama sistemleri

* İzalasyon sistemleri

* Sandaviç panel çatı ve cephe kaplama sistemleri

* Panel saç çatı kaplama

* Boyalı saç oluk kaplama sistemleri

* Galvaniz saç ürünleri

* Poliüretan püskürtme ve izalasyon sistemleri

* Polyra zemin kaplama izalasyon

* Likit membran çeşitleri

* Çatı malzemeleri satışı

Albayrak Yapı su yalıtım sistemleri , engin tecrübesi ve ürün kalitesi ile , yapılardaki her türlü detaya uygun likit yalıtım ürünleri ile 1996 yılından beri sizlere hizmet vermektedir.

Oluk Ve Dere Uygulamaları Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin İletişime Geçin: 0216 487 00 61

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir