İçerikler

Çatı Yenileme | Çatı Yenileme Sistemleri

Çatı Yenileme; Çatı yenileme kararı almak önemlidir ve her eski çatı birbirinden farklı kendine özgü problemleri bünyesinde barındırdığından çatı renovasyonu için hazır kurulu bir sistem de yoktur.

Bu sebeple Albayrak Yapı size, çatı yenileme çözümünüzden önce bir kez daha ?Durup Düşün?menizi önermektedir.

 

 

Çatıdaki problemlere neler sebep olur?

- su sızması

- kabarma / soyulma

- kötü işçilik

- bakım onarım eksikliği

- kullanım amacının değişmesi

- zayıf ve kalitesiz malzeme

Çatılar bir yapının en önemli parçalarından biridir.Çatılar kar ve rüzgar yüklerini karşılarken yağmur,kar,dolu ile gelen suyun yapı içine girmeden uzaklaşmasını sağlarlar.İyi ısı yalıtımlı bir çatı yapı içindeki ısıtma ve soğutma masraflarını büyük miktarlarda azaltırken aynı zamanda yapılacak uygun aydınlatma sistemleriyle yapının gün içindeki aydınlatma ihtiyacının çoğunu karşılar.Elektronik veya mekanik havalandırma sistemleriyle yapını. nefes almasını sağlar.

Çatılar yapıldıkları sisteme,kullanılan malzemeye,işçilik kalitesine ve ortam şartlarına göre değişen oranlarda olmak üzere yüzlerce yıla kadar kullanım ömrüne sahiptirler.Bakır,çinko gibi malzemelerden yapılan çatıların ömrü yüz yıldan fazlayken diğer malzemelerden yapılan çatıların ömrü 10 ile 50 sene arasında değişmektedir.

Kullanım ömrünü uzatmak için yapının konfor şartlarında kullanabileceği maksimum zaman aralığı,ortam şartları,hava koşulları tesbit edilerek çatı konstruksiyonu ve kaplama sistemi buna göre projelendirilmelidir.Kaliteli ve son teknoloji ürünü malzemeler birinci sınıf işçilik ile birleştiğinde yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde sizi ve yapınız koruyan bir çatı sahibi olursunuz.

cati-yenileme-gorseli

Projeye uygun olmayan kalitesiz ve kötü işçilik ile yapılmış bir çatı insan sağlığı ve psikolojisi üzerindeki olumsuz pek çok etkisiyle beraber işletmelerde telafi edilemez zararlara yol açabilir.Çatıdan sızan bir damla su bile bir elektrik panosunun veya bilgisayar monitörünün içine düşerse kısa devrelere hatta yangına sebep olabilir.Ülkemiz şartlarında çok kuvvetli fırtınalar ve kasırgalar nadir olsa da yeterince ve uygun bağlantı elemanlarıyla monte edilmemiş bir çatı kolayca parçalanıp uçabilir yapı etrafında ve içinde pekçok istenmeyen duruma yol açabilir.Isı yalıtımı düzgün olmayan bir çatı yoğuşma problemlerine yol açarak,yağmur yağmasa dahi yapı içinde damlamalara sebep olur.Aşırı ısıtma ve soğutma masrafları çıkarken,yapı içinde yaşayan ve çalışan insanlar soğuktan veya sıcaktan yaşam için konfor şartlarını kaybettiklerinden verimleri düşer.

cati-yenileme-gorseli1

Böyle bir çatının acilen yenilenmesi veya değiştirilmesi kısa ve uzun vadede pekçok yaralar sağlar.

Problemli bir çatınız varsa ve General Yapı yı çağırdığınızda uzman personelimiz çatınızı en ince detayına kadar inceleyerek yapılması gerekenler hakkında bir rapor hazırlar.Çatı yenileme işleri devam ederken işletmenin faaliyetlerinin sürmesi için tüm imkanlar zorlanır.Yenileme işleri en kısa zamada tamamlanır.Yapılacak tüm işler ve maliyetleri önceden bilindiğinden ekstra masraflar çıkmaz. Çatınız General Yapı garantisi altına girer.

Aluminyum panel yürüme,ağır malzeme koyma vb. sebeplerden dolayı yükü taşıyamamış dolayısıyla kırılmış.Panel birleşimnoktasında açılmalar olduğundan bu noktalarda kar ve yağmur durumunda bina içine sızıntılar olmaktadır.

cati-yenileme-gorseli2

Albayrak Yapı olarak İstanbul ve çevresinde çatılarınızı yenileme hizmeti vermekteyiz. Çatı tamiri, uygulaması ve yenilemesi yapan firmamız kısa bir süre içerisinde sizlere en iyi hizmet verme adına çalışmalar yapmaktadır. Yaptığımız uygulamalar, yenilemeler ve tamirler sözleşmeli, projeli ve garantili olmaktadır. Tecrübeli ekiplerimiz ve kullanmış olduğumuz 1. sınıf malzemelerle çatı alanında zirveye çıkmış bulunmaktayız.

cati-yenileme-gorseli3

Çatılarda oluşan problemlerden biride çatıların zamanla solma, kabarma ve işlevini yitirip su sızdırmalarına sebeb olmasıdır. Bunların nedenleri başlıca yanlış yada kalitesiz malzeme kullanımı, uygulama hataları(kötü işçilik) ve son olarak malzemenin ömrünü tamamlaması zamanla deforme olmasıdır. Çatılarda bu tarz problemler çatının geneli için yaşansada bazen lokal olarak belli yerlerinde bu sorunlar baş göstermektedir.

Firmamız Albayrak Yapı olarak çatı yenileme, çatı onarımı, çatı yükseltme ve çatı yapımı alanlarında 20 yılın tecrübesi ve birikimiyle sizlere bu alanda en iyi hizmet vermekteyiz.

Çatı Yenileme İşleri Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin İletişime Geçin: 0216 487 00 61 - 0532 624 96 72

CAM BALKON